fbpx
Bakırköy, İstanbul
+90 212 803 44 90

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Pembe estetik nedir?

Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerde, estetik gülüş yalnızca beyaz ve düzgün dişler ile sağlanamadığından dolayı bu dişlere uyumlu diş etinin varlığı da gereklidir. Diş etlerinde yapılan estetik uygulamalara ise pembe estetik denilmektedir. Diş estetiğini tanımlamaya yarayan öğeler arasında diş etlerinin rengi, diş etinin diş ile olan seviyesi ve diş etlerinin sağlıklı olması gibi öğeler yer almaktadır. Diş etine sağlıklı denilebilmesi için diş etinin açık pembe renkli olması, diş etinin portakal kabuğu gibi pütürlü ve parlak bir görünüme sahip olmaması ve diş etinin dişe ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışık olması gereklidir. Diş hekimliğinin estetik alanında uygulanmakta olan tedavilerde, hedef; kusursuz ve estetik bir gülümsemenin sağlanabilmesidir. Hedeflenen bu kusursuz gülümseme için ise diş eti estetiği son derece önemlidir.

Pembe Estetiğin Avantajları Nelerdir?

Birçok kişi çeşitli yöntemleri kullanarak dişlerine istediği temiz görünümü ve beyazlığı kazandırabilir. Ancak yine de eksik kalan bir şeyler gülümsemeye yansımaya devam eder. Bunlardan birisi diş etleriyle diş arasındaki mesafe farkının asimetrik olmasından kaynaklanan düzensizliktir. Yapılan pembe estetik işlemiyle bu durum standart ölçülerle biçimlendirilir. Bu sayede dişlerin sahip olması gerektiği fizyolojik görüntü elde edilmiş olur. Bazı durumlarda diş eti fazlalığı oluşabilir. Aynı şekilde bu da estetik yoluyla düzeltilebilir. Doku kaybı söz konusu olduğunda fazlalık oluşturan doku çıkarılır ve kemik yeniden biçimlendirilir. Bu işlemlerin ardından kişi istediği görünümü elde edebilme imkanına kavuşur.

Pembe Estetik Ne Zaman Uygulanabilir?

Bu estetik uygulamaları her bireye uygulanabilmek ile birlikte 18 yaşını tamamlamış olmak önemli bir noktadır. Yani gelişim döneminin tamamlanmış olması dikkat edilen bir unsurdur. Gülümseme konusunda şikayetleri bulunan kişilerin yardımına pembe estetik koşmaktadır. Bu sebeple isteyen ve gerekli gelişimsel zamanını tamamlamış her kişi rahatlıkla bu estetik işlemlerine başvurabilir.

Pembe Estetik Sonrası

18 yaşının üstündeki herkese uygulanan pembe estetik sonrasında günlük yaşama hemen dönülmektedir. Bu sayede çok fazla görünen diş etleri daha az görünerek doğal bir diş yapısı ortaya çıkartıyor. Diş etlerinde sorunlar var ise pembe estetik sonrasında lamine ya da zirkonyum diş tedavisi uygulanmalıdır.

Pembe Estetik operasyonları nasıl yapılır?

Pembe estetik işlemleri uygulanan ileri anestezi teknikleri sayesinde tamamen ağrısız geçen küçük cerrahi operasyonlardır. 1 hafta içerisinde tamamen normale dönen diş etleri hemen hemen tüm hastalarda ek bir müdahaleye gerek kalmadan nihai haline getirilir. İyileşme sürecinin ardından yapılacak dişler için öngörülen estetik çerçeve böylelikle hazırlanmış olur. Pembe estetik ve diş eti müdahaleleri sadece lamina veya zirkonyum kaplama uygulanacak ağızlarda yapılan bir işlem değildir. Bazen tüm dişlerin ve diş dizilişlerinin uygun olduğu ancak sadece diş eti sınırlarındaki asimetriden kaynaklanan estetik bozukluklarda bu basit operasyon ile istenen ve ideal görünüme ulaşmak mümkün olabilmektedir. Pembe estetik operasyonu için sitemizden Online Randevu alabilirsiniz
İlgili Mesajlar